Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar: Laiklik Kırmızı Çizgimizdir

CHP’li Uyar: Taviz vermeyeceğimiz tek ilke laikliktir

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, “Asla taviz vermeyeceğimiz, kendi siyasi hayatımda boyun eğmeyeceğim, ‘kırmızı çizgi’ sayabileceğim tek ilke varsa o da laikliktir.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Efe Uyar, Belediye Emekçileri Sendikası Başkanı Nihat Yurdakul’u ziyaret etti. CHP’li Uyar, A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın Avrupa Şampiyonluğunu tebrik ederek, “Bu sadece sportif bir başarı değil. Aynı zamanda laikliğin ve cumhuriyetin değerini ortaya koyan bir semboldü. O açıdan da çok değerli. “

Yurdakul, CHP’de laiklik vurgusunun pek yapılmadığını belirterek, “Son dönemde partinizin yetkililerinden bizi yeterince tatmin eden bir laiklik vurgusu ne duydum, ne gördüm. Bu da doğal olarak bizi üzüyor.”

Bunun üzerine Uyar, “Asla taviz vermeyeceğimiz, kendi siyasi hayatımda boyun eğmeyeceğim ve kırmızı çizgi olarak kabul edebileceğim tek ilke varsa o da laikliktir. Belki onu da bırakmış olabiliriz” dedi. söylem ve eylem açısından biraz kısa.”

Enflasyon rakamlarını da değerlendiren Uyar, “Aslında bu yüzde 58 rakamı hükümetin yıl sonu için öngördüğü bir rakamdı. Ancak 8’inci ayın sonunda bu rakama yılın 2/3’ünde ulaşıldı. Maalesef bunu söylüyorum. Yıl sonunda Aralık ve Ocak aylarında alacağımız verilerle bu enflasyonun yüzde 70-75 seviyelerine ulaşması kolay olmayacak. Enflasyonun emek üzerinde böyle bir etkisi var. Türkiye İstatistik Kurumu’nun bugün açıkladığı verilerle reel fiyatların eriyip gittiği bir gerçek. Aslında Çalışma Dairesi’nin elinde hiçbir şey yok, artık yok” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu